2021 STAR PROGRAMI

Değerli arkadaşlarım merhabalar,

TÜBİTAK STAR Programı kapsamında projelerimizde çalışmak için yapılan başvuru sayısı oldukça yüksektir. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederiz.

Sizlere gönderdiğimiz değerlendirme formlarını doldurup gönderen ve özgeçmiş (CV) ekleyen arkadaşlarımızın sayısının yüksekliğine istinaden, daha ayrıntılı bir değerlendirme sürecine yönelmek zorunda kaldık.

STAR projesi bizler için aynı zamanda, kendi geleceğini hazırlamaya çalışan bilim insanı adaylarımızın ilk adımlarından biridir. Bu nedenle, potansiyel bilim insanlarımız ile başlangıç yapabileceğimiz STAR Projesi sürecinde, mümkün olduğunca özenli ve nesnel olma gayreti içindeyiz.

Projelerimizde yer almak isteyen arkadaşlarımızı daha yakından tanıyabilmek için Zoom üzerinden kısa bir çevrimiçi görüşme de yapmak istiyoruz.

Çevrimiçi Görüşme Bilgileri:

1- Zoom görüşme bağlantısı aşağıda verilmiştir.

2- Toplantıya katılacak öğrenci arkadaşlarımız görüşmeye tek tek alınacaktır.

3- Görüşme sonrası projede yer alabileceğine karar verilen arkadaşlarımızın isimleri 2021 STAR Programı sayfasında duyurulacaktır (İsminin ilan edilmesini istemeyen arkadaşımız lütfen bize yazılı olarak bilgi göndersin).

4- Kabul edilen öğrencilere, aynı gün, TÜBİTAK başvurusunda kullanacağı imzalı kabul belgesi PDF dosyası olarak gönderilecektir.

Sağlıklı ve başarılı günler dileğimizle.     


STAR Başvurusuna açık üç adet projemizin erişim bağlantısı aşağıdadır.

https://star.tubitak.gov.tr/

Başvuruya Açık Projelerimiz

1- TÜRKİYE POLYGALA L. (POLYGALACEAE) CİNSİNİN BİYOSİSTEMATİK VE KEMOSİSTEMATİK YAKLAŞIMLA TAKSONOMİ, FİLOGENİ VE FİLOCOGRAFYASI

2- AZERBYACAN’DA BULUNAN EKONOMİK AÇIDAN ÖNEMLİ YABANİ MEYVE TÜRLERİ (PRUNEAE VE MALEAE OYMAĞI-ROSACEAE) ÜZERİNE BİYOÇEŞİTLİLİK VE MOLEKÜLER ARAŞTIRMALAR

3- TÜRKİYE FLORASININ EVRİMSEL Mİ RASI VE AVRUPA’DA BİTKİSEL ÇEŞİTLİLİK OLUŞUMUNA KATKISI: GENOMDAN EKOLOJİYE KANITLAR